مجله دیجیتال

راهنمای تشخیص پردازنده سیستم

  • مشخصات پردازنده
  • یک پنجره را در ویندوز خود باز کنید (مثلا My Computer) و سپس از پنل سمت چپ بر روی عنوان This PC یا Computer (بسته به نوع ویندوزی که استفاده می‌کنید یکی از این دو مورد وجود خواهد داشت). راست‌کلیک کرده و برروی گزینه Properties کلیک نمایید.در زیر قسمت View basic information about your computer در پنل سمت راست شما بخشی با عنوان سیستم را مشاهده خواهید کرد. که در زیر آن اطلاعاتی شامل اعداد و کلماتی درباره پردازنده کامپیوتر شما درج شده است.

 

  • مدل پردازنده
  • یکی از مهم ترین اجزای یک سیستم کامپیوتری که در هنگام خرید. این سیستم ها باید به آن دقت نمایید، cpu  یا همان پردازنده مرکزی می باشد. این سخت افزار مهم یکی از اصلی ترین. قطعات در کامپیوترها و لپ تاپ ها می باشد و قدرت و توان آن رابطه مستقیم با قدرت و سرعت سیستم شما دارد. اگر پردازنده شما قدرت و پردازش بالایی داشته باشد. می توان گفت این کامپیوتر یا لپ تاپ می تواند. از عهده کارهای سخت و برنامه های سنگین برآید. برای خرید لپ تاپ استوک حتما به نوع پردازنده سیستم و سرعت و قدرت آن دقت نمایید. وجود پردازنده‌های مختلف در برندها و نسل های مختلف در هنگام خرید ممکن است شما را دچار سردرگمی نماید. بنابراین، بهتر است. این سی پی یو ها را مورد بررسی قرار دهید. و آشنایی اولیه با آن ها داشته باشد. در ابتدا بهتر است. با نسل cpu  ها آشنا شوید.

 

  • نسل پردازنده
  • در نامگذاری نسل های 10 و 11 پردازنده ها دو قرارداد نامگذاری مشخص است. به مثال های زیر توجه نمایید. تا به راحتی بتوانید. نسل پردازنده نصب شده بر روی سیستم خود را بیابید.
  • مثال: Core i7 1065G7در این مدل عددی که بعد از Core نوشته شده است. نشان دهند. نوع پردازنده و دو عدد بعدی، نسل آن سی پی یو را مشخص می کند. در این مثال پردازنده از نسل 10 می باشد. و عدد بعدی نشان دهنده کد منحصر به فرد پردازنده (SKU) است. مقدار G7   هم سطح گرافیکی پردازنده. را نشان ممشخص می نماید.


مثال:
Core i7 10510U  بعد از کلمه Core i عدد 7 بیانگر  نوع پردازنده و سه عدد از سمت راست. SKU یعنی شناسه منحصر به فرد یک محصول میباشد.یک یا دو عدد قبل از SKU نشانگر. نسل پردازنده میباشد. در این مثال پردازنده .ما از نسل 10 است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.